пʼятницю, 2 листопада 2012 р.

навчання психологів

31.10.2012 відбулася ІІ-га частина навчального семінару-тренінгу групи практичних психологів, які є шкільними лідерами проекту, відповідно до наказу Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької ОДА від 25.09.2012 №138 «Про впровадження в освітнє середовище області проекту «Шкільна академія підприємництва»». Навчання проводила Романовська Діана, тренер-експерт з психології. Під час проведення ігор «XY» та «Cash flow» асистувала тренер-екперт з економіки Куриш Наталя.
Навчання відбувалося на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, відповідно до плану роботи, затвердженого Біляніним Г.І., директором Інституту післядипломної педагогічної роботи Чернівецької області.
На семінарі психологи опрацювали методику проведення професійної консультації, відпрацювали основні навички роботи на кожному етапі консультування. Опрацювали діагностичний блок методик, який можна застосовувати під час індивідуального та групового професійного консультування. Під час навчання було визначено основні небезпеки та ризики, які можуть виникнути під час проведення заходів психологічного супроводу в рамках діяльності шкільних клубів підприємництва. За допомогою коучінгу були прояснені труднощі та проблеми роботи з членами клубу, їх батьками та адміністрацією закладу.
 Цікавим був блок, під час якого були застосовані стимуляційні ігри «XY» та «Cash flow». Ігри захопили учасників, створили дискусійне поле на тему застосування життєвих стратегій «виграш-виграш» та «програш-виграш». Гра «Cash flow» допомогла психологам збагатитись на економічні знання та спробувати свої сили на економічному ринку. Учасники навчального семінару-тренінгу, практичні психологи Вижницької (Фуштей Є.В.) та Заставнівської гімназії (Чередюк О.В.), Зарожанського НВК Хотинського району (Гончар О.М.), Купського НВК Глибоцького району (Хоміцька Л.А.), Підзахаричівського НВК Путильського району (Томнюк Н.М.), Кам’янської ЗОШ Сторожинецького району (Попович К.А.), Коболчинської ЗОШ Сокирянського району (Николайко А.І.), Лужанського ЗНЗ Кіцманського району (Ріпка Н.К.), Чернівецьких ліцею №1 (Мензак О.В.), ЗОШ №37 (Оробець О.І.) під час підсумків відзначили, що були цікаві ігри, цінний психологічний інструментарій (ігри на розвиток підприємницьких інтересів, особистості учня), високу активність під час роботи в групах, насиченість інформаційних матеріалів та практичну наповненість. Одним учасником було визначено, що методично-інформаційне навантаження надто велике. Більшість озвучило бажання продовжувати такі навчальні зустрічі в проекті та висловили побажання в 2013 році обмінюватися делегаціями учнів, членів клубу не тільки в рамках області, але і в межах України та в перспективі з польськими шкільними клубами підприємництва.
           П‘ять шкіл проекту: Підзахаричівський НВК Путильського району; Коболчинська ЗОШ Сокирянського району, Лужанський ЗНЗ Кіцманського району, Зарожанський НВК Хотинського району Заставнівська гімназія отримали по комплекту гри «Cash flow» для роботи з учнями. Інші 5 закладів отримають цю гру у грудні місяці.

Немає коментарів:

Дописати коментар